Het kroonverhaal van Rens
Maak kennis met Rens.

Van trainee tot gebiedsontwikkelaar – hier kreeg ik de ruimte om écht iets op te bouwen.
Hoe ben je bij Hollands Kroon gekomen en wat trok je aan in deze organisatie?
In 2013 ben ik bij Hollands Kroon begonnen als één van de eerste trainees. De organisatie bestond toen nog maar een jaar en onderscheidde zich door dingen anders aan te pakken dan een traditionele gemeente.
Kun je iets vertellen over jouw carrière pad tot nu toe?
Tijdens mijn opleiding Planologie aan de Universiteit van Amsterdam, had ik een bijbaan bij de ontwikkelingstak van een woningcorporatie die voornamelijk in Haarlem actief was. Toen ik bezig was met mijn masterscriptie werd ik door de gemeente Alkmaar gevraagd om daar tijdelijk als planeconoom aan de gang te gaan. Omdat de banenmarkt toen superslecht was, heb ik dit aanbod direct aangepakt. Mijn scriptie moest ik hierdoor in mijn avonduren afmaken.
Na twee jaar was het project klaar en moest ik op zoek naar iets nieuws. Ik zag het traineeship bij Hollands Kroon voorbijkomen. Na drie sollicitatierondes werd ik aangenomen en kon ik bij Hollands Kroon aan de gang. Na mijn traineeship ben ik als Accountmanager Vastgoed bij Hollands Kroon aan de slag gegaan. Dit was een nieuwe functie omdat het gemeentelijk vastgoed nog niet was geregeld.

Ik ben ooit alleen begonnen, maar het team is in de loop van de jaren flink gegroeid. Ik kreeg er eerst een ondersteuner bij en werd daarnaast ook de planeconoom. Nu we een nieuwe Nota Grondbeleid hebben, gaan we nog veel actiever gebiedsontwikkelingen oppakken en mag ik mij sinds kort zelfs Gebiedsontwikkelaar noemen.
Wat is het meest trotse moment dat je hebt ervaren binnen Hollands Kroon?
Dat zijn meerdere dingen. Het was heel gaaf dat ik als één van de zes trainees werd gekozen, terwijl er bijna tweehonderd aanmeldingen waren. Maar ook het doorontwikkelingen van het team Vastgoed & Grondzaken is een mooi resultaat. We hebben ondertussen een heel mooi team wat zich met allerlei gemeentelijke vastgoedontwikkelingen bezighoudt. Daarnaast zijn het afronden van projecten in de fysieke ruimte natuurlijk zaken waar ik trots op ben en waarvoor ik het doe.
Wat is een uitdaging geweest die je hebt overwonnen en wat heb je daarvan geleerd?
Mijn grootste uitdaging was – en is – dat ik dingen moeilijk kan loslaten. Toen ik begon als accountmanager werkte ik nog alleen en hield ik me met van alles bezig. Ik was projectleider, planeconoom, makelaar en jurist ineen. Nu de organisatie groter is geworden en er meer collega’s zijn bijgekomen, moet je ook leren om taken aan anderen over te laten.
In het begin vond ik het lastig om taken aan anderen over te laten, omdat ik bang was dat het dan niet goed zou gaan. Nu weet ik dat dat niet zo is en dat het juist helpt om dingen over te dragen. Zo kun je samen efficiënter werken.
Wat maakt jouw werk betekenisvol voor de samenleving?
Dat je de leefomgeving met elk project of ontwikkeling weer een stukje mooier en beter maakt voor de samenleving, voor onze inwoners. Helemaal nu het zo snel mogelijk bouwen van nieuwe woningen topprioriteit is geworden, draag ik direct mijn steentje bij aan het oplossen een van de meest urgente maatschappelijke thema’s van dit moment.
Hoe zou je iemand overtuigen die bij Hollands Kroon wil werken?
Hollands Kroon is een grote plattelandsgemeente met landbouw en visserij, kleine dorpen en uitdagende projecten en maatschappelijke opgaven. De dingen die ze in Den Haag verzinnen en de grootse uitdagingen die er liggen – denk aan klimaat, stikstof, verduurzaming, woningnood – die vinden in deze gemeente vaak hun uitwerking. Grootste opgaven waarbij je de verantwoordelijkheid krijgt om hier met jouw kennis en kunde een bijdrage aan te leveren. En uiteraard altijd in samenwerking met anderen, want je doet het samen.